IV BALTIMAADE MEISTRIVÕISTLUSED

Toimumisaeg: 10. juuni 2017 algusega kl. 12.00.

Toimumiskoht: Kentuki kõrts, Pärnu, Tallinna maantee 12.

Osalejad: 4-liikmelised võistkonnad Eestist, Lätist ja Leedust.

Korraldaja: MTÜ Eesti Mälumänguliit.

Küsimuste koostaja ja mängujuht: Jaan Allik.

Võistluste läbiviimise keel: vene. Vajadusel võib vastamisel kasutada ka inglise keelt.

Võistlussüsteem: võistluste I osas vastavad võistkonnad 50 minuti jooksul kirjalikult 50-le küsimusele. Õige vastus annab 2 punkti, poolik vastus 1 punkti. I osa tulemuste põhjal selguvad edasipääsejad (6 võistkonda).

Võistluste II osas toimuvad veerandfinaalid (2 mängu), poolfinaalid (2 mängu), 3. koha mäng ning finaal.

Veerandfinaalmatšides kohtuvad omavahel mängu I osas 3. ja 6. koha saavutanud võistkond ning 4. ja 5. koha saavutanud võistkond. Veerandfinaalides esitatakse küsimusi 8-l teemal (igast teemast 2 küsimust, kokku seega 16 küsimust mängus). Võistkonnad valivad teemasid kordamööda ning vastavad mõlemad samadele küsimustele (üks võistkond ka suuliselt). Vastamiseks on aega üldjuhul 30 sekundit, raskemate küsimuste puhul kuni 60 sekundit. Juhul, kui üks võistkond saavutab mängu võitmiseks piisava edumaa, lõpetatakse mäng ennetähtaegselt. Viigilise lõpptulemuse korral esitatakse lisaküsimusi.

Veerandfinaalide võitjad pääsevad poolfinaalidesse, kus nad kohtuvad vastavalt eelringis 1. ja 2. koha saavutanud võistkondadega. Mängusüsteem on sama, kui veerandfinaalides, kuid poolfinaalides esitatakse küsimusi 10-l teemal (igast teemast 2 küsimust, kokku seega 20 küsimust mängus).

Poolfinaalide võitjad pääsevad finaali, kaotajad mängivad 3. koha peale. Finaali ja 3. koha mängu süsteem on sama, kui veerand- ja poolfinaalides, kuid küsimusi esitatakse 12 teemal (igast teemast 2 küsimust, kokku seega 24 küsimust mängus).

Kokku esitatakse meistrivõistluste jooksul 170 küsimust.

Auhindamine: kolme paremat võistkonda autasustatakse medalitega. Võitjavõistkond saab rändkarika.

Osavõtutasu: 5 eurot võistleja kohta.