Keila mälumängurid on maakonna meistrid

30.septembril toimusid Kuusalu rahvamajas 18.Harju mälumängumeistrivõistlused Mnemofriik. 17 võistkonna seas oli seekord teadjam Keila linna esindus, kes jättis napilt teiseks Anija valla.

Kokku saabus Kuusallu mängima kümne maakonna omavalitsuse (sh. ka Tallinn) võistkonnad. Kolmetunnises mängus tuli esindustel vastata 55le küsimusele. Sealhulgas oli foto-, eseme- ja heliküsimusi. Esikolmik oli kogu kilva ajal tihe. Esimese osa võitis Keila linna esindus, nelja punktiga kaotas Anija vald ning viie punktiga Noor Juminda Kuusalu vallast. Teises osas näitas teravamat taipu Anija, kes asus liidriks. Neid jälitasid Keila, Saku, Kose ning Saue Sammas. Viimases voorus tegi spurdi Keila, kes kogus 72 punkti. Anija jäi 71 punktiga teiseks. Kolmandale kohale tõusid tugeva lõpuga Kose (67 punkti), neljas oli sama punktisummaga Saku ning viies 66 punktiga Hobujaama Taip Tallinnast. Kuuendat ja seitsmendat kohta jagasid 63 punktiga Saue Sammas ja Harku vald.

Keila esinduses mängisid Margus Välja, Viktor Treimuth, Timo Tarve ja Mart Vellama. Anija valla eest mängisid Anne Oruaas, Mart Schmeidt, Rein Laumets ja Eik Sagen. Kose valda esindasid Sirje Saulep, Jaana Arjasepp, Ivo Vahtramäe ja Kennet Kaare.

Mängu toetasid Remedia AS, Kalev AS, kirjastused Kunst, Grenader ja Solnessi Arhitektuurikirjastus ning Veljo Tormise kultuuriselts.

Allar Viivik

Trackback from your site.