Spordiikilva MV IX etapp (üksikmäng) Spordimäng

Spordikilva hooaja viimane mäng saab toimuma Eesti meistrivõistluste eelõhtul, 10. septembril kell 18 Vinni Spordihoones.

Spordihoonesse saab mistahes koroonapuhtuse tõendiga (läbipõdemine, vaktsineerimine, test). Kui keegi on huvitatud võimalustest teha endale ise enne mängu kiirtest ja sellega koroonapuhtust tõendada, palun eelnevalt märku anda!

Tegemist on individuaalse mänguga, kus küsimused tulevad ekraanilt. Kõigepealt 60 küsimusega (10x6) põhimäng, mille järel saavad sõelmängudele 16 paremat.
Sõelmängudel mängitakse üksnes kolme esimese koha peale, ülejäänud saavad etapilt koha põhimängu tulemuse järgi. Ehk teisisõnu, kui oled põhimängu järel 16., võid tõusta päeva võitjaks; kui oled aga põhimängu järel esimene, siis etapi kokkuvõttes neljandast kohast allapoole langeda ei saa.

Sõelmängudel esitatakse neli vihjetega küsimust, mille kõigi eest on võimalik õieti vastates teenida 1-4 punkti - ehk esimese vihje pealt õieti vastates teenitakse 4, teise vihje pealt 3 punkti jne.
Sõelmängude eel punktid nullitakse. Üksnes põhimängu võitja saab händikäpina sõelmängudele kaasa 3, teine koht 2 ja kolmas 1 punkti. Sõelmängudes kogutavad punktid liidetakse. Iga küsimuse järel langeb 4 viimast välja ehk sõelmängude teist küsimust pääseb mängima 12, kolmandat 8 ja neljandat 4 mängijat.
Kui küsimuse järel on seis viigis, lähevad esimesena arvesse viimasest küsimusest saadud punktid, nende võrdsuse korral põhimängust saadud punktid.
Sõelmängude küsimuste järjekorda ei pane paika mängujuht, vaid see sõltub võistlejate valikutest. Küsimuse teema saab valida parajasti kõige madalamal positsioonil olev võistleja, aga tingimusel, et üks võistleja seda kaks korda mängu jooksul teha ei saa.

Ühesõnaga lisaks teadmiste näitamisele tuleb teha ka õigeid taktikalisi valikuid!

Osavõtutasu on 8 eurot ja vastavalt osavõtjate arvule formeerub auhinnafond, millest võitja teenib 50% väärtuses auhindu, teine koht 30% ja kolmas koht 20% väärtuses.

Mängu vaheajal saab Spordihoone kohvikus ka süüa, aga sellest soovist tuleks eelnevalt teada anda. Söögi eest maksab kohapeal iga soovija ise, suurusjärk ca 5 EUR. Registreerumine ja söögisoovist teatamine e-meilitsi illar@estpak.ee või võib ka FB-s või muul viisil märku anda. Võib ka registreerumata kohale tulla, aga sel juhul süüa ei saa.

Pärast mängu on kavas hooajast kokkuvõtete tegemine!

10. september 2021

18:00

Illar Tõnisson
Vinni spordihoone

Sõpruse 16, Vinni, Lääne-Virumaa