Spordikilva MV I etapp (üksikmäng) Spordimäng

 

Mängupaigaks on Tallinna Ülikool, Mare Maja (sissepääsuga Uus-Sadama 5), Riho Pätsi auditoorium koordinaadiga M-213.

Mängu algusajaks on mõneti ebatraditsiooniliselt kell 15 ja kolme tunniga peaksime hakkama saama, mis võimaldab kõigil ka ilusti Eesti koondise õhtuse võrkpallilahingu vaatamiseks valmistuda.

Ka küsimused tulevad sedakorda ebatraditsiooniliselt ja eranditult suurelt ekraanilt ja on mõistagi ka selles suunas kaldu, mida suur ekraan võimaldab. Põhimängus on neid 60 (10 kuuest plokki) ja seejärel jagatakse laiali karikasarja punktid. Päeva võitja selgitamiseks ja auhindade väljamängimiseks saab aga toimuma aga Grande Finale, mis koosneb neljast küsimusest, mille kõigi eest on võimalik teenida 4, 3, 2, 1 või ka null punkti. Finaali esimest küsimust pääseb mängima põhimängu 16 paremat (põhimängu punktid nullitakse, aga võrdsete finaali punktide korral saab eelise see, kes põhimängus rohkem punkte kogus), finaali teist küsimust jäävad mängima finaali 8 paremat (finaalis kogutud punktid liidetakse) ja kolmandat 4 paremat. Seejärel nullitakse punktid uuesti ja mängitakse kahe parema vahel superfinaal ja 3.-4. koha selgitamiseks nn pronksimäng. Võrdsete punktide korral on siin eelises see mängija, kes saanud finaalküsimustest kokku rohkem punkte. Nelja finaalküsimuse järjekorda ei määra seejuures mitte mina, vaid valiku teevad mängijad (kuidas täpselt, selgitan kohapeal). 

Mäng on kokku pandud selline, et ka väiksemate kogemustega mälumänguhuvilised ei saaks nuriseda, et enamikku vastuseid polnud võimalik välja mõelda. Ehk loogilisest (spordi)mõtlemisest ja tuletamisest peaks olema rohkem abi kui vanade olümpiaraamatute pähetuupimisest.

Osavõtutasu on 5 €. Kohale võib tulla ka ilma registreerimata, aga võiks end siiski ka siin foorumis, FB-s või meili kirjutamise teel (Illar@estpak.ee) end üles anda, sest siis saab rohkem ette ära teha ja asja kohapeal kiiremini minema.

14. september 2019

15:00

Illar Tõnisson
Tallinna Ülikooli Mare maja

Uus-Sadama 5, Tallinn, Estonia