Spordikilva MV I etapp (üksikmäng) Spordimäng

Spordikilva karikasarja esimesed kaks etappi peetakse laupäeval, 22. oktoobril Tartus, Eesti Biokeskuse saalis (Riia 23b). Alustame keskpäeval üksikmänguga (autorid Toivo Kivimets, Matis Song & Aare Oja), millele järgneb hooaja esimene paarismäng (autorid Karmen Viikma, Timo Tarve, Valmar Põldpaju & Koit Kärssin) .

Kümnes Tartu Spordimäng on taas üksikmäng ning korraldajad otsustasid jätkata viimasel kahel aastal käibel olnud segasüsteemiga. Meenutame. Alguses on kavas 21 küsimusest koosnev eelvoor, kus tähtsaim siht on jõuda 16 parema sekka. Just nii mitu osalejat loositakse play-offiks turniiritabelis paaridesse (vastamisi 1-16, 2-15, 3-14 jne). Kui punkte on võrdselt, otsustab 21. ehk viigilahutusküsimus, kui see ei avita, saab kõrgema koha viimases plokis rohkem punkte kogunud mängija jne. Kui ka kõik plokid on võrdsed, viskame kulli ja kirja.

Eelturniirile järgneb kolm 11 küsimusest koosnevat play-off-vooru, kus paaride võitjad pääsevad edasi. Neljandas ehk viimases play-off-voorus selguvad samuti mees-mehe vastu duellides 1. ja 2. ning 3. ja 4. koha omanik. Võrdsete punktide korral otsustab play-offis edasipääseja (ja medaliomanikud) võistleja kõrgem koht eelvoorus.

Nii 16, 8 kui ka 4 parema seast välja jäänutele kestab mäng samuti edasi, sest nemad selgitavad lõplikud kohad alates viiendast sõbralikult ühes grupis koos ning paremusjärjestus saab selgeks kõigile 65 küsimusele antud vastuste põhjal. Seega jääb ka kehvakese alguse teinud (ja play-offi mitte pääsenud) osalejal võimalus lõpuks korralik koht (max 5.) saavutada. Auhinnatud saavad vähemalt kaheksa spordikilvarit.

Päeva teise poole täidab klassikaline paarismäng, kus esitamisele tuleb 60 küsimust ning auhinnad on 6 paremale paarile.
Üksikmängus on osalustasu 6 eurot, paarismängus 10 eurot (5 + 5 eurot).

22. oktoober 2016

12:00

Toivo Kivimets, Matis Song
Tartu, Eesti Biokeskus

Riia 23b, Tartu