Spordikilva MV II etapp (üksikmäng) Spordimäng

Üheksas Tartu Spordimäng on taas üksikmäng ning korraldajad (Kivimets, Song & Oja) otsustasid jätkata aasta tagasi parasjagu elevust toonud segasüsteemiga, kuid seda veidi täiendada. Algus on sama - esmalt on kavas 21 küsimusest koosnev eelvoor, kus tähtsaim siht on jõuda 16 parema sekka. Just nii mitu osalejat loositakse play-offiks turniiritabelis paaridesse (vastamisi 1-16, 2-15, 3-14 jne). Kui punkte on võrdselt, otsustab 21. ehk viigilahutusküsimus, kui see ei avita, saab kõrgema koha viimases plokis rohkem punkte kogunud mängija jne. Kui ka kõik plokid on võrdsed, viskame kulli ja kirja.

Eelturniirile järgneb kolm 11 küsimusest koosnevat play-off-vooru, kus paaride võitjad pääsevad edasi. Neljandas ehk viimases play-off-voorus selguvad samuti mees-mehe vastu duellides 1. ja 2. ning 3. ja 4. koha omanik. Võrdsete punktide korral otsustab play-offis edasipääseja (ja medaliomanikud) võistleja kõrgem koht eelvoorus.

Nii 16, 8 kui ka 4 parema seast välja jäänutele kestab mäng samuti edasi, sest nemad selgitavad lõplikud kohad alates viiendast. Siin uuendus ongi. Kui mullu mängisid play-off-voorudesse mitte pääsenud lõpuni 17. kohale, esimese ringi duellide kaotajad 9.-16. kohani ja veerandfinaalide kaotajad 5.-8. kohani, siis nüüd ollakse kõik sõbralikult ühes grupis koos ning paremusjärjestus saab selgeks kõigile 65 küsimusele antud vastuste põhjal. Nii jääb ka kehvakese alguse teinud (ja play-offi mitte pääsenud) osalejal võimalus lõpuks korralik koht (max 5.) saavutada. Auhinnatud saavad vähemalt kaheksa spordikilvarit.

17. oktoober 2015

12:00

Toivo Kivimets, Matis Song
Tartu, Eesti Biokeskus

Riia 23b, Tartu