XVII KOOLINOORTE MEISTRIVÕISTLUSED

29. oktoober 2019

Eesti koolinoorte XVII mälumängumeistrivõistlused (EMV) korraldab MTÜ Eesti Mälumänguliit. Eelvoor maakondades ja Tallinnas viiakse läbi 27. novembril 2019, finaalmäng Tallinnas (Viimsis) 12. aprillil 2020. Seekord toimub EMV koostöös Tartu Linnamuuseumi, Jaan Poska Gümnaasiumi ja EV100 toimkonnaga, kes korraldavad üle-eestilise mälumängu Tartu rahu 100. aastapäeva puhul.

Eelvoorus võivad osaleda 4-liikmelised võistkonnad üle kogu Eesti. Eraldi arvestust peetakse võistkondadele, kuhu kuuluvad ainult põhikooliõpilased. Ühe võistkonna liikmed peavad olema ühe ja sama kooli õpilased. Erandina tuleb koondvõistkonna koostamine kooskõlastada mängu korraldajaga. Võistkonna koosseis finaalis võib eelvooruga võrreldes muutuda. Tartu rahu mängu küsimused ja tulemuste arvestus on põhi- ja keskkoolidele ühine. Eelvoor toimub kolmapäeva 27.11.2019 pärastlõunal. Konkreetse mängukoha ja täpse kellaaja oma maakonnas saab teada oma maakonna korraldajalt. Tallinn ja Harjumaa mängivad Viimsi Keskkoolis, algus on kell 16.00. Tartus algab mäng 14.00 Linnamuuseumis. EMV ja Tartu rahu mängu eelvoor on ühine. Kõigepealt esitatakse 15 küsimust nii Eesti kui muu maailma ajaloost ja poliitikast, mis lähevad ainult Tartu rahu mängu arvestusse. Sellele järgnevad 10 küsimust samadel teemadel, mis lähevad nii EMV kui Tartu rahu mängu arvestusse. Siis võetakse kokku Tartu rahu mängu tulemused ja võistkondadel on võimalus koosseisus teha vahetusi. Järgneb 40 küsimust EMV arvestuses muudest eluvaldkondadest (geograafia, loodus, teadus, tehnika, kultuur, sport). Võib osaleda ka kas ainult Tartu rahu mängus või EMV arvestuses.

Palume eelnevalt (kuni 24. novembri õhtuni) võistkondadel EML kodulehel www.kilb.ee siin registreerida. Registreerida võib ka e-posti või telefoni teel maakondade korraldajate juures. 

Eelvooru info ja korraldajad:

Harjumaa ja Tallinn Aare Olander olander@neti.ee 5114299
Hiiumaa Tiiu Heldema tiiuheldema@gmail.com  
Ida-Virumaa Kadi Rebban kadi.rebban@johvipk.edu.ee 5157863
Jõgevamaa Tiit Naarits Tiit.Naarits@gymnaasium.ee 56628715
Järvamaa Jaanus Moppel jaanusmoppel@gmail.com 5276795
Läänemaa Kalle Lõuna kalle.louna@lyg.edu.ee  
Lääne-Virumaa Heli Kirsi helikirsi@rakgym.edu.ee 56921946
Põlvamaa Koit Nook koit.nook@polvakool.ee 5134363
Pärnumaa Jaak Känd jaakkand88@hotmail.com 56468316
Saaremaa Ivo Maripuu ivo.maripuu@mail.ee 56200412
Tartumaa Ants Siim ants.siim@katarina.ee 58541718
Viljandimaa Pärt Talimaa parttalimaa@yahoo.com 59186896
Võrumaa Aivar Halapuu aivar.halapuu@vkrk.edu.ee 56659219