XVIII KOOLINOORTE MEISTRIVÕISTLUSED

16. jaanuar 2023

Eesti koolinoorte XVII mälumängumeistrivõistlused piirdusid eelvooruga 27.11.2019. Jõudsime veel läbi viia Tartu rahu mängu finaali, aga meistrivõistluste finaali enam mitte. Nüüd on aeg uuesti alustada ja eelvoorus katsetame uut formaati: see toimub internetis. 2022. aasta mais tartlaste korraldatud internetimängu pilootprojekt "Koolinoorte meistrivõistlused 2022" sai osavõtjatelt positiivseid hinnanguid. Seal kasutatud tehniline lahendus ja mänguformaat tulevad nüüd kasutusele täismõõduliste meistrivõistluste eelvoorus.

Eelvoorus on 50 küsimust, kõik etteantud valikvastustega. Igale küsimusele tuleb vastata 35 sekundi jooksul. Mäng on avatud 5 tunni jooksul, 2. veebruaril kell 12-17. Pärast kella 17 avaldame õiged vastused ja saadud punktisummad, misjärel kulub mõni aeg finalistide nimekirja kokkupanekuks. Kuidas finaalikohti jagatakse, on kirjas juhendis. Üks 50 küsimusest on viigilahutus: see on aastaarvu küsimus 20 vastusevariandiga. 
 
Võistkonnad on tavapäraselt 4-liikmelised. Eraldi arvestust peetakse võistkondadele, kuhu kuuluvad ainult põhikooliõpilased. Ühe võistkonna liikmed peavad olema ühe ja sama kooli õpilased. Võistkonna koosseis finaalis võib eelvooruga võrreldes muutuda. Registreerimine on avatud lehel malumang.ee - sinna tuleb kirja panna võistkonna andmed ja sinna sisestatud meiliaadressile saadame 1. veebruaril lingi, millelt mäng 2. veebruaril kell 12 avaneb. Selsamal lehel tasub proovida sinna sisestatud mänge, aga neil küsimustel pole meie eelvooruga mingit seost. Mängu ajal on keelatud kasutada kõrvalisi vahendeid ja mängijate juures ei tohiks olla kõrvalisi isikuid. Finaalis loevad ikka tegelikud teadmised.
 
Eelvooru tulemuste põhjal selguvad finalistid, kellele toimub tavapärane finaalmäng Viimsi Koolis, kõigi võistkondade isiklikul osavõtul. Finaali kuupäevaks on pühapäev, 16. aprill, algus kell 12, küsimusi 50, eraldi arvestus põhi- ja keskkoolivõistkondadele.