XVI KOOLINOORTE MEISTRIVÕISTLUSED

4. november 2018

Eesti koolinoorte XVI mälumängumeistrivõistlused toimuvad kolmes voorus. Eelvoor maakondades ja Tallinnas viiakse läbi 28. novembril 2018, finaalmäng Tallinnas (Viimsis) 24. märtsil 2019. Lisaks toimub 16. veebruaril 2019 esimene Noorte MM (Junior World Quizzing Championships: http://juniorworldquizzingchampionships.com/), mille edukamad võivad lisaks EMV eelvooru parematele saada kohti EMV finaalis. Mängu juhend on siin.

Eelvoorus võivad osaleda kõikide Eesti koolide 4-liikmelised võistkonnad. Eraldi arvestust peetakse keskkooli- ja põhikoolivõistkondadele. Eelvoor toimub allpool loetletud maakondades, mängukoha ja täpse kellaaja oma maakonnas saab teada oma maakonna korraldajalt.. Tallinn ja Harjumaa mängivad Viimsi Keskkoolis, algus on kell 16.00. Tartu eelvoor toimub Tartu Linnamuuseumis (Narva mnt 23) algusega kell 15.30. Eelvoorus küsitakse 50 küsimust. Küsimused on eestikeelsed ja need esitatakse viiekaupa. Iga küsimuse põhiosa on sama nii kesk- kui põhikoolidele, kuid põhikooli küsimus või vastus võib olla lihtsamalt sõnastatud. Eelvooru tulemusena pääsevad finaalmängu iga maakonna, samuti Tallinna võitjavõistkonnad (nii põhikoolide kui vanemate klasside arvestuses). Maakondade ja Tallinna võitjatele lisanduvad eelvooru üle-eestilises punktiarvestuses 14 järgnevat võistkonda, kes maakondades võitjaks ei osutunud (samuti nii põhikoolide kui vanemate klasside arvestuses).

Noorte maailmameistrivõistlused (MM) toimuvad laupäeval 16. veebruaril 2019 kell 12. Konkreetsed mängukohad teeme teatavaks hiljem. MM on üksikmäng 120 küsimusega, millele tuleb vastata 90 minuti jooksul. Kui MM-st osavõtjate hulgas on vähemalt 3 samas koolis õppijat, kes EMV eelvoorust finaali ei pääsenud (või ei osalenud üldse), siis võib see kolmik liita neljanda võistleja ja kaasa teha EMV finaalis. Sel viisil jagatakse välja 6 finaalikohta põhi- ja 6 keskkoolide arvestuses, võttes aluseks kolmiku summaarsed MM-arvestusse läinud punktid.

Palume eelnevalt (kuni 25. novembri õhtuni) võistkondadel EML kodulehel www.kilb.ee siin registreerida. Registreerida võib ka e-posti või telefoni teel maakondade korraldajate juures. 

Eelvooru info ja korraldajad:

Harjumaa ja Tallinn Aare Olander olander@neti.ee 5114299
Ida-Virumaa Kadi Rebban kadi.rebban@johvipk.edu.ee 5157863
Jõgevamaa Tiit Naarits Tiit.Naarits@gymnaasium.ee 56628715
Järvamaa Mart Vellama velmart64@hot.ee 53414685
Läänemaa Kalle Lõuna kallelouna@gmail.com  
Lääne-Virumaa Heli Kirsi helikirsi@rakgym.edu.ee 56921946
Põlvamaa Koit Nook koit.nook@polvakool.ee 5134363
Pärnumaa Jaak Känd jaakkand88@hotmail.com 56468316
Saaremaa Ivo Maripuu ivo.maripuu@mail.ee  
Tartumaa Ants Siim ants.siim@katarina.ee 58541718
Viljandimaa Pärt Talimaa parttalimaa@yahoo.com 59186896
Võrumaa Aivar Halapuu aivar.halapuu@vkrk.edu.ee 56659219